خمیر پیراشکی ۱ بسته
پنیر موتزارلا ۱ بسته ۱۸۰ گرمی
کره ۴۰ گرم
 خامه نصف پیمانه
سیر رنده شده دو حبه
آب مرغ نصف پیمانه
سرکه سفید نصف پیمانه
تخم‌مرغ هم زده یک عدد
آرد ذرت دو قاشق غذاخوری

تره فرنگی خرد شده                                                                  ۲۰۰ گرم
۴۵۰ گرم                                      سینه مرغ بدون استخوان

فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید. سینی فر را با کمی روغن چرب کنید و کنار بگذارید.
در یک تابه بزرگ، کره را آب کنید، تره فرنگی و سیر را اضافه کنید و چند دقیقه تف دهید تا کاملاً طلایی شوند. سپس سرکه و آرد ذرت را بریزید و هم بزنید. پس از آن آب مرغ و خامه را اضافه کنید و اجازه دهید تا مخلوط به جوش آید. سپس شعله را پائین بکشید و بگذارید چند دقیقه در حالت نیم‌جوش باقی بماند و غلیظ شود. پس از تبخیر شدن مواد، آن را کنار بگذارید تا خنک شود.خمیر پیراشکی را که از قبل از حالت انجماد خارج کرده‌اید روی یک سطح صاف و تمیز قرار دهید و از مایه مرغ در مرکز خمیر قرار دهید
در یک پیاله کوچک، یک عدد سفیده تخم مرغ و دو قاشق غذاخوری آب را با یکدیگر مخلوط کنید. با قلم مو از این مخلوط در حاشیه‌های خمیر بمالید. در انتها روی مواد داخل هر خمیر، مقداری پنیر رنده شده اضافه کنید. یک طرف خمیر را روی طرف دیگر برگردانید و با دست فشار دهید تا کاملاً به هم بچسبند. از قالب‌های آماده پیراشکی که در لوازم قنادی‌ها فروخته می‌شود نیز می‌توانید استفاده کنید.
پیراشکی‌ها را با فاصله درون سینی بچینید و به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در فر بپزید تا کاملاً طلایی شوند. در صورت تمایل، می‌توانید آنها را درون قابلمه‌ای پر از روغن سرخ کنید و سپس روی دستمال حوله‌ای بچینید تا روغن اضافه شان گرفته شود.