مواد لازم چیزکیک شکلاتی

 بیسکوییت یک و نیم فنجان
کره آب شده 3قاشق غذاخوری
پنیر خامه‌ای ۴۵۰ گرم
پنیر ماسکارپونه ۴۵۰گرم
شکر یک و نیم فنجان
عصاره وانیل ۱ قاشق غذاخوری
تخم‌مرغ بزرگ ۴عدد
(شکلات (۷۰% آن ذوب شده باشد ۲۰۰گرم
خامه قنادی نصف فنجان

 

طرز تهیه:

فر را با دمای ۱۶۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. کف یک ماهیتابه گود را با کاغذ مخصوص شیرینی ‌پزی بپوشانید. بیسکوییت‌ها را در کاسه غذاساز بریزید، کره را به آن اضافه کرده و با چسباندن میکسر به کف ماهیتابه آن‌ها را ترکیب کنید. مخلوط را به مدت ۸ دقیقه بپزید و۱۵ دقیقه بگذارید سرد شود.
حرارت فر را تا ۱۵۰ درجه کم کنید. پنیر خامه‌ای و پنیر ماسکارپونه را با هم به مدت ۲ دقیقه هم بزنید. کناره‌ها و کف ظرف را با قاشق تمیز کرده و شکر اضافه کنید. سپس خامه و عصاره وانیل را اضافه کنید. شکلات را ذوب کنید و بگذارید 5 دقیقه خنک شود. یک چهارم فنجان از مایع چیزکیک را با شکلات ترکیب کرده، داخل مخلوط‌کن بریزید و هم بزنید. تخم‌مرغ‌ها را نیز یکی یکی اضافه کنید و هم بزنید.
حالا مایع را روی مخلوطی که با بیسکوییت‌ها درست کرده بودید بریزید و یک ساعت بپزید. سپس فر را خاموش کنید و بین نیم ساعت تا یک ساعت بگذارید خنک شود. سپس آن را به مدت دو ساعت داخل یخچال بگذارید.برای درست کردن قسمت شکلاتی، خامه غلیظ را بجوشانید. شکلات را روی آن بریزید، یک دقیقه به حال خود رها کنید و سپس هم ‌بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند. حالا مایع شکلاتی را روی چیزکیک بمالید. ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس آن را برش بزنید.